Dondurmalı İrmik Helvası Bayiliği Veren Firmalar

Dondurmalı İrmik Helvası Bayiliği Veren Firmalar

Gıda sektöründe iş yapmak isteyenler için harika bir yatırım fırsatı sizleri bekliyor. Sizler de bulunduğunuz ilde dondurmalı irmik helvası bayilikleri alıp, kendi çalışma ekibinizi kurarak ticaret dünyasına adım atmış olacaksınız. Son dönemlerde yazılı ve görsel medyada gıda sektörü ile ilgili olumsuz haberler duyuyorsunuzdur. Kalitesiz bir markadan alacağınız bayiliğin ürünlerini kullanan müşteriler ile olumsuzluklar yaşamanıza neden olur bu da sonraki aşamada sizlere müşteri kaybettirir. Bayilik almak istediğiniz markanın halk tarafından tanınmış ve güven kazanmış bir marka olması sizlerin de bu güvence ile bayiliğinizi almanız size hem zaman hem de para kazandırır. Ülkemizde çoğu yörede sevilen dondurmalı irmik helvası sektöründe sizlerde bayilik almak istiyorsanız yazımızı dikkatlice okumanızda fayda vardır.
Dondurmalı irmik helvası bayilikleri veren firmalar arasında seçim yapmak istiyorsanız dağıtım hızı, ürün çeşitliliği, kalite-kontrol belgeleri, yapım malzemesi ve usulleri, firma destek gibi birçok kriteri değerlendirmeniz gerekir. Müşterilerden gelen talepleri zamanında karşılamak çok önemlidir. Ürünlerin uygun koşullarda saklanması, nakliye aşamasında gıdanın zarar görmemesi ve personelin titiz ve hijyenik çalışması dondurmalı irmik helvası bayilikleri için istenen şartlar arasında yer almaktadır. Helal üretim belgesine sahip dondurmalı irmik helvası firmalarının ürünleri son yıllarda ciddi rağbet görmektedir.

Son 5 yıl içerisinde dondurmalı irmik helvası sektöründeki firma sayısında ciddi bir artış görülmektedir. Bu artış ürün yelpazesinin geniş tutulmasını ve uygun fiyat ile satılmasını beraberinde getirmiştir. Kalabalık ailelerinden başlayarak personel sayısı fazla olan işyerleri dondurmalı irmik helvası alımlarında uygun fiyat ile satılan ürünleri tercih etmektedirler. Bu sebeple yüksek kaliteyi uygun fiyat ile satabileceğiniz firmalardan dondurmalı irmik helvası bayiliği almanız sizler için büyük bir artı olacaktır. Bayilik almak istediğiniz firmanın sizlere sunacağı şartlarda çok önemlidir. Bazı firmalar isim hakkı için yüksek meblağlar istemekte, bazıları ise satış için kota uygulaması yapmaktadırlar. Bu işin ciddi bir kazancı olduğu bilinse de sermayenizin durumuna göre hareket etmenizde fayda vardır. Gerekirse bir yatırım uzmanından da destek alınabilir. Tüm fizibilite çalışmalarında sonra bu sektörde faaliyet vermek akıllı bir yatırım olacaktır. Gıda ciddi bir iştir ve bu uzman firmalarla mümkündür.
Bayilik veren firmanın üretim tesisleri için HACCP Gıda Güvenliği belgesine sahip olması gerekmektedir. Ayrıca ISO 22000- 2005 – ISO 9001-2000 Gıda Güveliği ve Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, Türk Standartlarına Enstitüsü uygunluk belgelerine ve İhracat Ön İzin belgelerine sahip olması da gıda firmaları için gerekmektedir.